Zespół

dr Anna Winnicka

Założycielka Śląskiego Centrum Psychosomatyki, certyfikowany psychoterapeuta

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Uzyskałam specjalizację pierwszego stopnia z zakresu psychologii klinicznej, europejski certyfikat psychoterapeuty EAP i certyfikat psychoterapeuty SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 459. Jestem superwizorem aplikantem oraz byłym pracownikiem Śląskiego Ośrodka Kardiologii i Uniwersytetu Śląskiego , Instytutu Psychologii, katedry Psychologii Zdrowia i Rozwoju Człowieka. Jestem byłym członkiem zespołu nauczycieli Polskiego Instytutu Ericksonowskiego w Łodzi. Ukończyłam wiele szkoleń i warsztatów z zakresu psychoterapii ericksonowskiej, systemowej Voice Dialogue i ustawień systemowych. Ukończyłam Fundamential Intensive Training in Ericksonian Approaches To Brief Hypnotic Psychotherapy w The Milton H.Erickson Foundation w Phoenix w USA. Prowadzę psychoterapię indywidualną, rodzinną i par. Pracuję w konwencji strategicznej i systemowej, traktując objaw jako komunikat i szansę na zmianę. Specjalizuję się w terapii zaburzeń psychosomatycznych. Stosuję metodę ustawień rodzinnych w terapii zaburzeń psychosomatycznych oraz w pracy z problemami emocjonalnymi. Posługuję się metodą Voice Dialogue (praca z częściami osobowości). Brałam aktywny udział w wielu konferencjach i kongresach naukowych w kraju i za granicą ( w Bergen, Brukseli, Kolonii). Jestem autorką publikacji w czasopismach naukowych. Jestem założycielką Śląskiego Centrum Psychosomatyki w Katowicach.

W Śląskim Centrum Psychosomatyki prowadzi: ustawienia rodzinne, psychoterapię (indywidualną, grupową oraz psychoterapię par),  superwizję (indywidualną i grupową), a także wykłady.

Telefon kontaktowy: 603 335 216

https://www.znanylekarz.pl/anna-winnicka-4/psychoterapeuta-psycholog/katowice

Anna Winnicka – ZnanyLekarz.pl

Natalia Pastucha

Psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie w trakcie czteroletniego całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.

Pracuje na Oddziale Psychiatrycznym ZZOZ w Cieszynie. Zajmuje się diagnozą psychologiczną, wparciem psychologicznym, psychoedukacją oraz terapią indywidualną. Współpracuje również z Ośrodkiem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Prowadzi psychoterapię w nurcie psychodynamicznym. Terapia psychodynamiczna umożliwia zarówno rozwiązywanie bieżących problemów emocjonalnych oraz interpersonalnych, jak i trwałą, głęboką zmianę osobowości. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u specjalistów z Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.

Prowadzi psychoterapię indywidualną w zakresie: zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, kryzysu emocjonalnego i kryzysu życiowego.

Telefon kontaktowy: 607 455 477

Aleksandra Pinkiewicz

Psycholog, seksuolog
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2012). Absolwentka studiów podyplomowych „Seksuologa Kliniczna” Uniwersytetu SWPS. Specjalizuje się w pracy z dorosłymi i młodzieżą wkraczająca w okres dojrzewania, wsparciem, poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym, problemami w relacjach, psychoedukacją oraz interwencją kryzysową. Prowadzę różnego rodzaju wykłady/warsztaty dla dorosłych dotyczące szerokiej tematyki seksualności człowieka.

Doświadczenie zawodowe (od 2012 roku):
Psycholog i seksuolog w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Gliwicach; Psycholog w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chorzowie; Psycholog w szkołach na terenie Śląska; Staż w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia oraz w Centrum Psychoterapii Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u superwizorów i wciąż podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe.Gabinet przyjazny dla osób LGBT+

Telefon kontaktowy: 512 952 922

dr hab. Mirosław Piróg

współpraca

Filozof, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego.  Autor książek „Psyche i symbol” (1999), „Wiliama Jamesa filozofia doświadczenia religijnego” (2011) oraz kilkudziesięciu artykułów dotyczących psychologii głębi C.G. Junga i filozofii religii. Od lat prowadzi wykłady, warsztaty i seminaria ukazujące powiązania pomiędzy współczesną filozofią i psychologią a starożytnymi tradycjami mądrościowymi.

W Śląskim Centrum Psychosomatyki prowadzi:  wykłady i warsztaty.

dr Aleksander Poraj – Żakiej

współpraca

Mistrz Zen, terapeuta, teolog i dr w dziedzinie religioznawstwa. Uczeń i następca Willigisa Jägera. Urodzony w Polsce. Był prezesem sieci klinik psychosomatycznych w Niemczech, następnie przez wiele lat mieszkał w Hiszpanii, gdzie założył Akademię Psychosofii.

Obecnie jest dyrektorem duchowym ośrodka „Benediktushof” w Holzkirchen (Niemcy), który należy do największych ośrodków tego typu w Europie, założonego w 1976 r. przez benedyktyna i mistrza zen Willigisa Jägera. Po 20 latach praktyki zen został nauczycielem zen (2006) i w 2010r. otrzymał „inka” zostając mistrzem zen i następcą Willigisa Jägera. Jest współzałożycielem fundacji „Mądrość Wschodu i Zachodu”.